
Reverb Rustic Sideboard By Homeroots
Crafted from assorted recycled wood solids and hand painted with a sense of childlike Crayola abandon, this compelling Sideboard serves up the exuberant cacophony of a soaring spirit. The piece boasts abundant storage behind two doors and inside three drawers, each opened by complementary black iron finished hardware.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 43.5" W x 15.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389708 |
| Product UPC: | 4512822876269 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Reverb Rustic Sideboard By Homeroots
Crafted from assorted recycled wood solids and hand painted with a sense of childlike Crayola abandon, this compelling Sideboard serves up the exuberant cacophony of a soaring spirit. The piece boasts abundant storage behind two doors and inside three drawers, each opened by complementary black iron finished hardware.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 43.5" W x 15.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389708 |
| Product UPC: | 4512822876269 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted from assorted recycled wood solids and hand painted with a sense of childlike Crayola abandon, this compelling Sideboard serves up the exuberant cacophony of a soaring spirit. The piece boasts abundant storage behind two doors and inside three drawers, each opened by complementary black iron finished hardware.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 43.5" W x 15.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389708 |
| Product UPC: | 4512822876269 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























