
Reverb Rustic Accent Chest By Homeroots
An irresistible combinatinon of rustic charm, vibrant color and intriguing hand-painted design on the door front ensure this piece stands out as original art with benefits -- substantial storage space inside the drawer and behind the door. Crafted from recycled wood solids with wood and iron finished hardware.
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 18.25" W x 13.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389703 |
| Product UPC: | 4512822876238 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $527.99
-65%$527.99
$184.80More Images



Reverb Rustic Accent Chest By Homeroots
An irresistible combinatinon of rustic charm, vibrant color and intriguing hand-painted design on the door front ensure this piece stands out as original art with benefits -- substantial storage space inside the drawer and behind the door. Crafted from recycled wood solids with wood and iron finished hardware.
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 18.25" W x 13.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389703 |
| Product UPC: | 4512822876238 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An irresistible combinatinon of rustic charm, vibrant color and intriguing hand-painted design on the door front ensure this piece stands out as original art with benefits -- substantial storage space inside the drawer and behind the door. Crafted from recycled wood solids with wood and iron finished hardware.
Specifications
| Product Dimensions: | 24.25" H x 18.25" W x 13.75" D |
| Product Color: | Assorted |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389703 |
| Product UPC: | 4512822876238 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























