
Retro Gold Natural And Faux Marble Wine Cabinet By Homeroots
Entertain in chic style with this midcentury modern Retro Gold Natural and Faux Marble Wine Cabinet. A spacious faux white marble top and gold accents craft a retro feel while two doors provide discreet storage for accessories and bottles. Stemware can be suspended gracefully from 6 glassware hangers, and the built-in wine storage accommodates 3 bottles. Bring a fresh, modern look to your entertaining space with this handsome bar cabinet. 36.5" x 28" x 14.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 14.5in D x 36.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Oak ,Birch ,Pine,Paper Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Brown finish w/ white faux marble |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100046 |
| Product SKU: | 401689 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Faux Marble Wine Cabinet |
| Faux Marble Wine Cabinet |
| Gold Natural Faux Marble Wine |
| Marble Wine Cabinet |
| Retro Gold Natural Faux Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $400.84
-65%$400.84
$140.29More Images







Retro Gold Natural And Faux Marble Wine Cabinet By Homeroots
Entertain in chic style with this midcentury modern Retro Gold Natural and Faux Marble Wine Cabinet. A spacious faux white marble top and gold accents craft a retro feel while two doors provide discreet storage for accessories and bottles. Stemware can be suspended gracefully from 6 glassware hangers, and the built-in wine storage accommodates 3 bottles. Bring a fresh, modern look to your entertaining space with this handsome bar cabinet. 36.5" x 28" x 14.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 14.5in D x 36.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Oak ,Birch ,Pine,Paper Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Brown finish w/ white faux marble |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100046 |
| Product SKU: | 401689 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Faux Marble Wine Cabinet |
| Faux Marble Wine Cabinet |
| Gold Natural Faux Marble Wine |
| Marble Wine Cabinet |
| Retro Gold Natural Faux Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Entertain in chic style with this midcentury modern Retro Gold Natural and Faux Marble Wine Cabinet. A spacious faux white marble top and gold accents craft a retro feel while two doors provide discreet storage for accessories and bottles. Stemware can be suspended gracefully from 6 glassware hangers, and the built-in wine storage accommodates 3 bottles. Bring a fresh, modern look to your entertaining space with this handsome bar cabinet. 36.5" x 28" x 14.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 14.5in D x 36.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Oak ,Birch ,Pine,Paper Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Brown finish w/ white faux marble |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100046 |
| Product SKU: | 401689 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Faux Marble Wine Cabinet |
| Faux Marble Wine Cabinet |
| Gold Natural Faux Marble Wine |
| Marble Wine Cabinet |
| Retro Gold Natural Faux Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























