
Retro Brown Leather Loveseat By Homeroots
The Brancaster is absolutely an eye-catching decoration and functional piece in your home. This is an incredible design with curved lines, combining leather together to bring you a vintage sensation in the living room. Modern and comfortable is your best choice, it will not be monotonous in your living room.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 50in W x 37in D x 31in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Retro Brown |
| Finish: | Retro Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374217 |
| Product UPC: | 4512839430867 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Retro Brown Leather Loveseat |
| Retro Brown Leather Loveseat |
| Brown Leather Loveseat |
| 31 Retro Brown Leather |
| 37 31 Retro Brown Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,659.66
-65%$1,659.66
$580.88Retro Brown Leather Loveseat By Homeroots
The Brancaster is absolutely an eye-catching decoration and functional piece in your home. This is an incredible design with curved lines, combining leather together to bring you a vintage sensation in the living room. Modern and comfortable is your best choice, it will not be monotonous in your living room.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 50in W x 37in D x 31in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Retro Brown |
| Finish: | Retro Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374217 |
| Product UPC: | 4512839430867 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Retro Brown Leather Loveseat |
| Retro Brown Leather Loveseat |
| Brown Leather Loveseat |
| 31 Retro Brown Leather |
| 37 31 Retro Brown Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Brancaster is absolutely an eye-catching decoration and functional piece in your home. This is an incredible design with curved lines, combining leather together to bring you a vintage sensation in the living room. Modern and comfortable is your best choice, it will not be monotonous in your living room.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 50in W x 37in D x 31in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Retro Brown |
| Finish: | Retro Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374217 |
| Product UPC: | 4512839430867 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Retro Brown Leather Loveseat |
| Retro Brown Leather Loveseat |
| Brown Leather Loveseat |
| 31 Retro Brown Leather |
| 37 31 Retro Brown Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























