
Red Harley Davidson Motorcycle Sculpture By Homeroots
A beautiful replica of the iconic Harley, the Red Harley Davidson Motorcycle Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. This replica features all the original details like handles, a seat, headlight, and the famous V-twin engine. It is a sought-after piece for collectors and Harley enthusiasts. 8" x 13" x 6"
Specifications
| Product Dimensions: | 8" H x 13" W x 6" D |
| Product Color: | Multicolored |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401173 |
| Product UPC: | 808230094888 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Red Harley Davidson Motorcycle Sculpture By Homeroots
A beautiful replica of the iconic Harley, the Red Harley Davidson Motorcycle Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. This replica features all the original details like handles, a seat, headlight, and the famous V-twin engine. It is a sought-after piece for collectors and Harley enthusiasts. 8" x 13" x 6"
Specifications
| Product Dimensions: | 8" H x 13" W x 6" D |
| Product Color: | Multicolored |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401173 |
| Product UPC: | 808230094888 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A beautiful replica of the iconic Harley, the Red Harley Davidson Motorcycle Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. This replica features all the original details like handles, a seat, headlight, and the famous V-twin engine. It is a sought-after piece for collectors and Harley enthusiasts. 8" x 13" x 6"
Specifications
| Product Dimensions: | 8" H x 13" W x 6" D |
| Product Color: | Multicolored |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401173 |
| Product UPC: | 808230094888 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























