
Red Globe Bar Legged Stand By Homeroots
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. This mini-bar is made of wood and painted in dark red mahogany. Globe Diameter : 13inches. Overall Dimension: 17x17x22H. Come with complete assembly instruction.
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 17" W x 17" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364354 |
| Product UPC: | 4512839551593 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $182.39
-65%$182.39
$63.84More Images




Red Globe Bar Legged Stand By Homeroots
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. This mini-bar is made of wood and painted in dark red mahogany. Globe Diameter : 13inches. Overall Dimension: 17x17x22H. Come with complete assembly instruction.
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 17" W x 17" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364354 |
| Product UPC: | 4512839551593 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. This mini-bar is made of wood and painted in dark red mahogany. Globe Diameter : 13inches. Overall Dimension: 17x17x22H. Come with complete assembly instruction.
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 17" W x 17" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364354 |
| Product UPC: | 4512839551593 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























