
Red Glaze and Silver Pointed Vase By Homeroots
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 18" for height, 3" for width, 8" for depth and 2.95 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 4" W x 8" D |
| Product Color: | Red Glaze & Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354635 |
| Product UPC: | 4512839596631 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $113.61
-65%$113.61
$39.76More Images




Red Glaze and Silver Pointed Vase By Homeroots
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 18" for height, 3" for width, 8" for depth and 2.95 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 4" W x 8" D |
| Product Color: | Red Glaze & Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354635 |
| Product UPC: | 4512839596631 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 18" for height, 3" for width, 8" for depth and 2.95 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 4" W x 8" D |
| Product Color: | Red Glaze & Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354635 |
| Product UPC: | 4512839596631 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























