
Rectangular Wooden Sofa Table With Sled Base, Light Brown By Benzara
Amalgamate your existing decor setting by bringing in this transitional style Sofa Table, featuring hand finished details and comes with a rectangular tabletop. Constructed from the combination of solid wood, veneer and engineered wood, it is accented with light brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 33.25 H x 64.13 W x 16.13 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Engineered Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM210853 |
| Product UPC: | 192551409842 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Transitional style Sofa Table |
| Comes with a rectangular tabletop |
| Showcases grain details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $779.38
-65%$779.38
$272.78More Images




Rectangular Wooden Sofa Table With Sled Base, Light Brown By Benzara
Amalgamate your existing decor setting by bringing in this transitional style Sofa Table, featuring hand finished details and comes with a rectangular tabletop. Constructed from the combination of solid wood, veneer and engineered wood, it is accented with light brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 33.25 H x 64.13 W x 16.13 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Engineered Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM210853 |
| Product UPC: | 192551409842 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Transitional style Sofa Table |
| Comes with a rectangular tabletop |
| Showcases grain details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Amalgamate your existing decor setting by bringing in this transitional style Sofa Table, featuring hand finished details and comes with a rectangular tabletop. Constructed from the combination of solid wood, veneer and engineered wood, it is accented with light brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 33.25 H x 64.13 W x 16.13 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Engineered Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM210853 |
| Product UPC: | 192551409842 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Transitional style Sofa Table |
| Comes with a rectangular tabletop |
| Showcases grain details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























