
Rectangular White Marble Console Table With Gold Metal Base By Homeroots
This is an exquisite console table featuring a live-edge cut, rectangular marble top perched on a uniquely designed metal base with elliptical details.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 59.1in D x 31.5in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | White, Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380187 |
| Product UPC: | 4512822853932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rectangular White Marble Console Table |
| Marble Console Table Gold Metal |
| White Marble Console Table Gold |
| White Marble Console Table |
| Console Table Gold Metal Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Rectangular White Marble Console Table With Gold Metal Base By Homeroots
This is an exquisite console table featuring a live-edge cut, rectangular marble top perched on a uniquely designed metal base with elliptical details.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 59.1in D x 31.5in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | White, Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380187 |
| Product UPC: | 4512822853932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rectangular White Marble Console Table |
| Marble Console Table Gold Metal |
| White Marble Console Table Gold |
| White Marble Console Table |
| Console Table Gold Metal Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is an exquisite console table featuring a live-edge cut, rectangular marble top perched on a uniquely designed metal base with elliptical details.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 59.1in D x 31.5in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | White, Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380187 |
| Product UPC: | 4512822853932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rectangular White Marble Console Table |
| Marble Console Table Gold Metal |
| White Marble Console Table Gold |
| White Marble Console Table |
| Console Table Gold Metal Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























