
Rectangular Weathered Walnut Stain Strips Mirror By Homeroots
This mirror features a rectangular frame fashioned from wood planks. The planks are stained with a walnut stain. A gold border trims the mirror. It is a perfect focal point for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box! The mirrored glass on this piece has a bevel adding to its beauty and style. This mirror can be hung vertically or horizontally.
Specifications
| Product Dimensions: | 48" H x 24" W x 2" D |
| Product Color: | Wood |
| Product Finish: | Wood |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384177 |
| Product UPC: | 4512822758985 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Rectangular Weathered Walnut Stain Strips Mirror By Homeroots
This mirror features a rectangular frame fashioned from wood planks. The planks are stained with a walnut stain. A gold border trims the mirror. It is a perfect focal point for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box! The mirrored glass on this piece has a bevel adding to its beauty and style. This mirror can be hung vertically or horizontally.
Specifications
| Product Dimensions: | 48" H x 24" W x 2" D |
| Product Color: | Wood |
| Product Finish: | Wood |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384177 |
| Product UPC: | 4512822758985 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This mirror features a rectangular frame fashioned from wood planks. The planks are stained with a walnut stain. A gold border trims the mirror. It is a perfect focal point for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box! The mirrored glass on this piece has a bevel adding to its beauty and style. This mirror can be hung vertically or horizontally.
Specifications
| Product Dimensions: | 48" H x 24" W x 2" D |
| Product Color: | Wood |
| Product Finish: | Wood |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384177 |
| Product UPC: | 4512822758985 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























