
Rectangular Striped Falling Console Table By Homeroots
Delicate and elegant, the Rectangular Striped Falling Mirror Console is the focal point of any room with its unique design and style. It features a dripping/ falling effect that is different and chic. A free form series of rectangular stripes and beveled mirror finish give it a stylish appearance that blends effortlessly with rustic chic, modern or contemporary designs. Pair it with a contemporary wall mirror to create a more charming look. 29.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48.8in W x 16.8in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396836 |
| Product UPC: | 808230069787 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $633.24
-65%$633.24
$221.63Rectangular Striped Falling Console Table By Homeroots
Delicate and elegant, the Rectangular Striped Falling Mirror Console is the focal point of any room with its unique design and style. It features a dripping/ falling effect that is different and chic. A free form series of rectangular stripes and beveled mirror finish give it a stylish appearance that blends effortlessly with rustic chic, modern or contemporary designs. Pair it with a contemporary wall mirror to create a more charming look. 29.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48.8in W x 16.8in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396836 |
| Product UPC: | 808230069787 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delicate and elegant, the Rectangular Striped Falling Mirror Console is the focal point of any room with its unique design and style. It features a dripping/ falling effect that is different and chic. A free form series of rectangular stripes and beveled mirror finish give it a stylish appearance that blends effortlessly with rustic chic, modern or contemporary designs. Pair it with a contemporary wall mirror to create a more charming look. 29.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48.8in W x 16.8in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396836 |
| Product UPC: | 808230069787 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























