
Rectangular Stainless Steel Frame with Brushed Black Finish By Homeroots
With the idea that less is more, our steele mirror features a simple rectangular mirror trimmed in a flat, shadow box styled stainless steel frame in a brushed black. D Rings are affixed to the back of the mirror making it ready to hang right out of the box in either a vertical or horizontal orientation. Additional colors & sizes also available.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 30" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383724 |
| Product UPC: | 4512822753997 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $515.53
-65%$515.53
$180.44More Images




Rectangular Stainless Steel Frame with Brushed Black Finish By Homeroots
With the idea that less is more, our steele mirror features a simple rectangular mirror trimmed in a flat, shadow box styled stainless steel frame in a brushed black. D Rings are affixed to the back of the mirror making it ready to hang right out of the box in either a vertical or horizontal orientation. Additional colors & sizes also available.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 30" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383724 |
| Product UPC: | 4512822753997 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With the idea that less is more, our steele mirror features a simple rectangular mirror trimmed in a flat, shadow box styled stainless steel frame in a brushed black. D Rings are affixed to the back of the mirror making it ready to hang right out of the box in either a vertical or horizontal orientation. Additional colors & sizes also available.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 30" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383724 |
| Product UPC: | 4512822753997 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























