
Rectangular Solid Wood Top Table and Black Metal Frame Two Tier Coffee Table By Homeroots
Add beautiful modern theme to your home with this exceptional coffee table. Made of reclaimed wood with alluring black finish, the table is sure to catch everyones attention. Balanced on sturdy legs, this table provides a lovely way to serve beverages or display magazines in the living room and will add variation to your decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 46in W x 48in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376289 |
| Product UPC: | 4512822895031 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Frame Tier Coffee Table |
| Rectangular Solid Wood Table |
| Tier Coffee Table |
| Frame Tier Coffee Table |
| Solid Wood Table Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Rectangular Solid Wood Top Table and Black Metal Frame Two Tier Coffee Table By Homeroots
Add beautiful modern theme to your home with this exceptional coffee table. Made of reclaimed wood with alluring black finish, the table is sure to catch everyones attention. Balanced on sturdy legs, this table provides a lovely way to serve beverages or display magazines in the living room and will add variation to your decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 46in W x 48in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376289 |
| Product UPC: | 4512822895031 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Frame Tier Coffee Table |
| Rectangular Solid Wood Table |
| Tier Coffee Table |
| Frame Tier Coffee Table |
| Solid Wood Table Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add beautiful modern theme to your home with this exceptional coffee table. Made of reclaimed wood with alluring black finish, the table is sure to catch everyones attention. Balanced on sturdy legs, this table provides a lovely way to serve beverages or display magazines in the living room and will add variation to your decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 46in W x 48in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376289 |
| Product UPC: | 4512822895031 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Frame Tier Coffee Table |
| Rectangular Solid Wood Table |
| Tier Coffee Table |
| Frame Tier Coffee Table |
| Solid Wood Table Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























