
Rectangular Solid Wood Coffee Table w 3 Drawers By Homeroots
Made From Dark Stained Indian Mango Wood, Is A Beautiful Looking Coffee Table With Three Pull Out Drawers. The Coffee Table Is Finished In A Dark-Brown Shade And The Drawers Sport An Embossed, Argyle Pattern That Adds To The Look Of . Supported By A Sturdy Iron Base, Is Just As Stable As It Is Stylish.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 23.75in W x 48in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376268 |
| Product UPC: | 4512822895093 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Coffee Table Drawers |
| Rectangular Solid Wood Coffee Table |
| Wood Coffee Table Drawers |
| Coffee Table Drawers |
| Solid Wood Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Rectangular Solid Wood Coffee Table w 3 Drawers By Homeroots
Made From Dark Stained Indian Mango Wood, Is A Beautiful Looking Coffee Table With Three Pull Out Drawers. The Coffee Table Is Finished In A Dark-Brown Shade And The Drawers Sport An Embossed, Argyle Pattern That Adds To The Look Of . Supported By A Sturdy Iron Base, Is Just As Stable As It Is Stylish.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 23.75in W x 48in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376268 |
| Product UPC: | 4512822895093 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Coffee Table Drawers |
| Rectangular Solid Wood Coffee Table |
| Wood Coffee Table Drawers |
| Coffee Table Drawers |
| Solid Wood Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Made From Dark Stained Indian Mango Wood, Is A Beautiful Looking Coffee Table With Three Pull Out Drawers. The Coffee Table Is Finished In A Dark-Brown Shade And The Drawers Sport An Embossed, Argyle Pattern That Adds To The Look Of . Supported By A Sturdy Iron Base, Is Just As Stable As It Is Stylish.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 23.75in W x 48in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376268 |
| Product UPC: | 4512822895093 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Coffee Table Drawers |
| Rectangular Solid Wood Coffee Table |
| Wood Coffee Table Drawers |
| Coffee Table Drawers |
| Solid Wood Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























