
Rectangular Solid Wood and Black Metal Coffee Table w 3 Drawers By Homeroots
Is A Contemporary Coffee Table Featuring A Wooden Top And Drawers Braced By A Sleek, Metallic Frame And Four Legs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 54.75in D x 17in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376306 |
| Product UPC: | 4512822894959 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Coffee Table Drawers |
| Metal Coffee Table Drawers |
| Coffee Table Drawers |
| Wood Black Metal Coffee Table |
| Rectangular Solid Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,370.38
-65%$1,370.38
$479.63More Images





Rectangular Solid Wood and Black Metal Coffee Table w 3 Drawers By Homeroots
Is A Contemporary Coffee Table Featuring A Wooden Top And Drawers Braced By A Sleek, Metallic Frame And Four Legs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 54.75in D x 17in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376306 |
| Product UPC: | 4512822894959 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Coffee Table Drawers |
| Metal Coffee Table Drawers |
| Coffee Table Drawers |
| Wood Black Metal Coffee Table |
| Rectangular Solid Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Contemporary Coffee Table Featuring A Wooden Top And Drawers Braced By A Sleek, Metallic Frame And Four Legs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 54.75in D x 17in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376306 |
| Product UPC: | 4512822894959 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Coffee Table Drawers |
| Metal Coffee Table Drawers |
| Coffee Table Drawers |
| Wood Black Metal Coffee Table |
| Rectangular Solid Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























