
Rectangular Rustic Door Design Leaning Mirror with Door Hinge By Homeroots
This leaning mirrors are the latest trend in home decor. Perfect as a dressing mirror or for the entryway of your home. This unique mirror features a rustic door design with beautiful door hinge details. It is the kind of mirror you'll be looking for to complement with the overall design of the space!
Specifications
| Product Dimensions: | 77" H x 35" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379913 |
| Product UPC: | 4512822856674 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $828.46
-65%$828.46
$289.96More Images





Rectangular Rustic Door Design Leaning Mirror with Door Hinge By Homeroots
This leaning mirrors are the latest trend in home decor. Perfect as a dressing mirror or for the entryway of your home. This unique mirror features a rustic door design with beautiful door hinge details. It is the kind of mirror you'll be looking for to complement with the overall design of the space!
Specifications
| Product Dimensions: | 77" H x 35" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379913 |
| Product UPC: | 4512822856674 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This leaning mirrors are the latest trend in home decor. Perfect as a dressing mirror or for the entryway of your home. This unique mirror features a rustic door design with beautiful door hinge details. It is the kind of mirror you'll be looking for to complement with the overall design of the space!
Specifications
| Product Dimensions: | 77" H x 35" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379913 |
| Product UPC: | 4512822856674 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























