
Rectangular Naturally Finished Reclaimed Wood Coffee Table By Homeroots
Add beautiful farmhouse theme to your home with this exceptional coffee table. Made of reclaimed wood with alluring dark brown finish, the table is sure to catch everyones attention. Balanced on angled legs, this rectangular table provides a lovely way to serve beverages or display magazines in the living room and will add variation to your decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 16in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376287 |
| Product UPC: | 4512822895413 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Finished Reclaimed Wood Coffee Table |
| Reclaimed Wood Coffee Table |
| Rectangular Naturally Finished Reclaimed Wood |
| Wood Coffee Table |
| Naturally Finished Reclaimed Wood Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Rectangular Naturally Finished Reclaimed Wood Coffee Table By Homeroots
Add beautiful farmhouse theme to your home with this exceptional coffee table. Made of reclaimed wood with alluring dark brown finish, the table is sure to catch everyones attention. Balanced on angled legs, this rectangular table provides a lovely way to serve beverages or display magazines in the living room and will add variation to your decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 16in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376287 |
| Product UPC: | 4512822895413 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Finished Reclaimed Wood Coffee Table |
| Reclaimed Wood Coffee Table |
| Rectangular Naturally Finished Reclaimed Wood |
| Wood Coffee Table |
| Naturally Finished Reclaimed Wood Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add beautiful farmhouse theme to your home with this exceptional coffee table. Made of reclaimed wood with alluring dark brown finish, the table is sure to catch everyones attention. Balanced on angled legs, this rectangular table provides a lovely way to serve beverages or display magazines in the living room and will add variation to your decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 16in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376287 |
| Product UPC: | 4512822895413 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Finished Reclaimed Wood Coffee Table |
| Reclaimed Wood Coffee Table |
| Rectangular Naturally Finished Reclaimed Wood |
| Wood Coffee Table |
| Naturally Finished Reclaimed Wood Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























