
Rectangular MetalAntiqued-Gold Black Genuine Leather Seat Accent Bench By Homeroots
Featuring a base crafted from metal and finished in an antiqued-gold tone, a spectacular accent bench that flaunts a rectangular, black-toned genuine leather seat. With unique materials and vibrant colors,
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 16in W x 55in D x 19in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Antique Brass |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376191 |
| Product UPC: | 4512822895048 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Genuine Leather Seat Accent Bench |
| Gold Black Genuine Leather Seat |
| Leather Seat Accent Bench |
| Black Genuine Leather Seat |
| Genuine Leather Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Rectangular MetalAntiqued-Gold Black Genuine Leather Seat Accent Bench By Homeroots
Featuring a base crafted from metal and finished in an antiqued-gold tone, a spectacular accent bench that flaunts a rectangular, black-toned genuine leather seat. With unique materials and vibrant colors,
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 16in W x 55in D x 19in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Antique Brass |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376191 |
| Product UPC: | 4512822895048 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Genuine Leather Seat Accent Bench |
| Gold Black Genuine Leather Seat |
| Leather Seat Accent Bench |
| Black Genuine Leather Seat |
| Genuine Leather Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring a base crafted from metal and finished in an antiqued-gold tone, a spectacular accent bench that flaunts a rectangular, black-toned genuine leather seat. With unique materials and vibrant colors,
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 16in W x 55in D x 19in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Antique Brass |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376191 |
| Product UPC: | 4512822895048 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Genuine Leather Seat Accent Bench |
| Gold Black Genuine Leather Seat |
| Leather Seat Accent Bench |
| Black Genuine Leather Seat |
| Genuine Leather Seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























