
Rectangular Marble Top with Champagne Metal Base Cofee Table By Homeroots
The table set features a trending combination of sleek and contemporary style, with faux marble top and champagne finish metal base. The modern lines of the base with its open return base and simple form top, make for an modern feel and show off key elements of modern.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 44in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Faux Marble & Champagne |
| Finish: | Faux Marble & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286329 |
| Product UPC: | 614486168712 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Champagne Metal Base Cofee |
| Rectangular Marble Champagne Metal Base |
| Champagne Metal Base Cofee Table |
| Marble Champagne Metal Base |
| Rectangular Marble Champagne |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $354.41
-65%$354.41
$124.04More Images

Rectangular Marble Top with Champagne Metal Base Cofee Table By Homeroots
The table set features a trending combination of sleek and contemporary style, with faux marble top and champagne finish metal base. The modern lines of the base with its open return base and simple form top, make for an modern feel and show off key elements of modern.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 44in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Faux Marble & Champagne |
| Finish: | Faux Marble & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286329 |
| Product UPC: | 614486168712 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Champagne Metal Base Cofee |
| Rectangular Marble Champagne Metal Base |
| Champagne Metal Base Cofee Table |
| Marble Champagne Metal Base |
| Rectangular Marble Champagne |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The table set features a trending combination of sleek and contemporary style, with faux marble top and champagne finish metal base. The modern lines of the base with its open return base and simple form top, make for an modern feel and show off key elements of modern.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 44in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Faux Marble & Champagne |
| Finish: | Faux Marble & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286329 |
| Product UPC: | 614486168712 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Champagne Metal Base Cofee |
| Rectangular Marble Champagne Metal Base |
| Champagne Metal Base Cofee Table |
| Marble Champagne Metal Base |
| Rectangular Marble Champagne |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























