
Rectangular Mango Wood Finish Console Table With 4 Drawers By Homeroots
This is a contemporary console table featuring a wooden top and drawers braced by a sleek, metallic frame and four legs. Expertly crafted from premium Indian mango wood and finished in a medium brown tone, this is a spectacular console table featuring a?smooth rectangular top that shows the variations and knots in the wood
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 55.5in D x 30in H |
| Product Material: | Slate |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown, Antiqued Brass |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380193 |
| Product UPC: | 4512822853871 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Finish Console Table Drawers |
| Mango Wood Finish Console Table |
| Console Table Drawers |
| Finish Console Table Drawers |
| Wood Finish Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Rectangular Mango Wood Finish Console Table With 4 Drawers By Homeroots
This is a contemporary console table featuring a wooden top and drawers braced by a sleek, metallic frame and four legs. Expertly crafted from premium Indian mango wood and finished in a medium brown tone, this is a spectacular console table featuring a?smooth rectangular top that shows the variations and knots in the wood
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 55.5in D x 30in H |
| Product Material: | Slate |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown, Antiqued Brass |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380193 |
| Product UPC: | 4512822853871 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Finish Console Table Drawers |
| Mango Wood Finish Console Table |
| Console Table Drawers |
| Finish Console Table Drawers |
| Wood Finish Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a contemporary console table featuring a wooden top and drawers braced by a sleek, metallic frame and four legs. Expertly crafted from premium Indian mango wood and finished in a medium brown tone, this is a spectacular console table featuring a?smooth rectangular top that shows the variations and knots in the wood
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 55.5in D x 30in H |
| Product Material: | Slate |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown, Antiqued Brass |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380193 |
| Product UPC: | 4512822853871 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Finish Console Table Drawers |
| Mango Wood Finish Console Table |
| Console Table Drawers |
| Finish Console Table Drawers |
| Wood Finish Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























