
Rectangular Light Brown Raised Edge Mango Wood Finish Console Table With Black Metal Frame And Base By Homeroots
Rectangular Light Brown Raised Edge Mango Wood Finish Console Table With Black Metal Frame And Base By Homeroots
This is a stunning console table featuring a raised edge, mango wood top braced by a sleek, four-legged metal frame and base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 60in D x 28.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380234 |
| Product UPC: | 4512822853468 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Wood Finish Console Table Black |
| Wood Finish Console Table |
| Table Black Metal Frame Base |
| Console Table Black Metal Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $870.89
-65%$870.89
$304.81More Images



Rectangular Light Brown Raised Edge Mango Wood Finish Console Table With Black Metal Frame And Base By Homeroots
This is a stunning console table featuring a raised edge, mango wood top braced by a sleek, four-legged metal frame and base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 60in D x 28.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380234 |
| Product UPC: | 4512822853468 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Wood Finish Console Table Black |
| Wood Finish Console Table |
| Table Black Metal Frame Base |
| Console Table Black Metal Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a stunning console table featuring a raised edge, mango wood top braced by a sleek, four-legged metal frame and base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 60in D x 28.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380234 |
| Product UPC: | 4512822853468 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Wood Finish Console Table Black |
| Wood Finish Console Table |
| Table Black Metal Frame Base |
| Console Table Black Metal Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























