
Rectangular Light Brown Mango Wood Finish Console Table With Geometrically Wooden Frame And Base By Homeroots
Rectangular Light Brown Mango Wood Finish Console Table With Geometrically Wooden Frame And Base By Homeroots
Theis is a stunning, wooden console table stabilized by a geometrically appealing wooden frame and base. Meticulously crafted from premium Indian Mango wood
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 54in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380218 |
| Product UPC: | 4512822853628 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Console Table Geometrically Wooden Frame |
| Wood Finish Console Table Geometrically |
| Wood Finish Console Table |
| Brown Mango Wood Finish Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Rectangular Light Brown Mango Wood Finish Console Table With Geometrically Wooden Frame And Base By Homeroots
Theis is a stunning, wooden console table stabilized by a geometrically appealing wooden frame and base. Meticulously crafted from premium Indian Mango wood
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 54in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380218 |
| Product UPC: | 4512822853628 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Console Table Geometrically Wooden Frame |
| Wood Finish Console Table Geometrically |
| Wood Finish Console Table |
| Brown Mango Wood Finish Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Theis is a stunning, wooden console table stabilized by a geometrically appealing wooden frame and base. Meticulously crafted from premium Indian Mango wood
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 54in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380218 |
| Product UPC: | 4512822853628 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Console Table Geometrically Wooden Frame |
| Wood Finish Console Table Geometrically |
| Wood Finish Console Table |
| Brown Mango Wood Finish Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























