
Rectangular Gray Padded Becnh with Oak Finish Legs and Shelf By Homeroots
Simplistic lines pulling from the craftsman era and tapered legs to add some style, this bench with button tufted full box seat can easily compliment any home styling Decor. The added width of the bottom slats serves as a function shelf.
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 40in W x 16in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray & Oak |
| Finish: | Gray & Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286432 |
| Product UPC: | 689211806474 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rectangular Gray Padded Becnh Oak |
| Becnh Oak Finish Legs Shelf |
| Padded Becnh Oak Finish Legs |
| Gray Padded Becnh Oak Finish |
| Rectangular Gray Padded Becnh |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $177.15
-65%$177.15
$62.00More Images

Rectangular Gray Padded Becnh with Oak Finish Legs and Shelf By Homeroots
Simplistic lines pulling from the craftsman era and tapered legs to add some style, this bench with button tufted full box seat can easily compliment any home styling Decor. The added width of the bottom slats serves as a function shelf.
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 40in W x 16in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray & Oak |
| Finish: | Gray & Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286432 |
| Product UPC: | 689211806474 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rectangular Gray Padded Becnh Oak |
| Becnh Oak Finish Legs Shelf |
| Padded Becnh Oak Finish Legs |
| Gray Padded Becnh Oak Finish |
| Rectangular Gray Padded Becnh |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simplistic lines pulling from the craftsman era and tapered legs to add some style, this bench with button tufted full box seat can easily compliment any home styling Decor. The added width of the bottom slats serves as a function shelf.
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 40in W x 16in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gray & Oak |
| Finish: | Gray & Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286432 |
| Product UPC: | 689211806474 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rectangular Gray Padded Becnh Oak |
| Becnh Oak Finish Legs Shelf |
| Padded Becnh Oak Finish Legs |
| Gray Padded Becnh Oak Finish |
| Rectangular Gray Padded Becnh |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























