
Rectangular Gold Leaf Mirror with Scrolling Flourish By Homeroots
This features a bold rectangular frame accented in each corner with a scrolling flourish. The entire piece is finished in a bright antique gold. On its own or in multiples, this a perfect focal point for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box in either a horizontal or vertical orientation! The mirrored glass on this piece has a bevel adding to its beauty and style.
Specifications
| Product Dimensions: | 23" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Gold Leaf |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383719 |
| Product UPC: | 4512822753935 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $169.69
-65%$169.69
$59.39More Images




Rectangular Gold Leaf Mirror with Scrolling Flourish By Homeroots
This features a bold rectangular frame accented in each corner with a scrolling flourish. The entire piece is finished in a bright antique gold. On its own or in multiples, this a perfect focal point for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box in either a horizontal or vertical orientation! The mirrored glass on this piece has a bevel adding to its beauty and style.
Specifications
| Product Dimensions: | 23" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Gold Leaf |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383719 |
| Product UPC: | 4512822753935 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This features a bold rectangular frame accented in each corner with a scrolling flourish. The entire piece is finished in a bright antique gold. On its own or in multiples, this a perfect focal point for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box in either a horizontal or vertical orientation! The mirrored glass on this piece has a bevel adding to its beauty and style.
Specifications
| Product Dimensions: | 23" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Gold Leaf |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383719 |
| Product UPC: | 4512822753935 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























