
Rectangular Black Live Edge Slate Console Table With Double Pedestal Base By Homeroots
The is a truly unique console table featuring a live-edge slate top braced by a flat iron, double pedestal base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 19.5in W x 50in D x 30in H |
| Product Material: | Slate |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black, Antiqued Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380247 |
| Product UPC: | 4512822853321 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Slate Console Table Double Pedestal |
| Console Table Double Pedestal Base |
| Live Edge Slate Console Table |
| Table Double Pedestal Base |
| Edge Slate Console Table Double |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,362.64
-65%$1,362.64
$476.92More Images






Rectangular Black Live Edge Slate Console Table With Double Pedestal Base By Homeroots
The is a truly unique console table featuring a live-edge slate top braced by a flat iron, double pedestal base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 19.5in W x 50in D x 30in H |
| Product Material: | Slate |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black, Antiqued Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380247 |
| Product UPC: | 4512822853321 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Slate Console Table Double Pedestal |
| Console Table Double Pedestal Base |
| Live Edge Slate Console Table |
| Table Double Pedestal Base |
| Edge Slate Console Table Double |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The is a truly unique console table featuring a live-edge slate top braced by a flat iron, double pedestal base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 19.5in W x 50in D x 30in H |
| Product Material: | Slate |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black, Antiqued Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380247 |
| Product UPC: | 4512822853321 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Slate Console Table Double Pedestal |
| Console Table Double Pedestal Base |
| Live Edge Slate Console Table |
| Table Double Pedestal Base |
| Edge Slate Console Table Double |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























