
Rectangular Black And Gold Metal With Mirror Glass Shelves Bar Cart By Homeroots
An ?X Shaped Frame With Black And Gold Accents On It. It Looks Ritzy, Thanks To The Two Mirrored Shelves That Hold Everything From Cocktails To Accompaniments. With Four Castor Wheels, The Charlize Not Only Looks Appealing But Also Caters To Functionality And Convenience. The Dual Colored Accents Make It The Perfect Choice For Modern Spaces. So, How Would You Like Your Martini Shaken Or Stirred?
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 37.01in W x 19in D x 29.92in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold/Black |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895499 |
| Product SKU: | 376010 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Mirror Glass Shelves Bar |
| Glass Shelves Bar Cart |
| Rectangular Black Gold Metal |
| Mirror Glass Shelves Bar Cart |
| Gold Metal Mirror Glass Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $359.63
-65%$359.63
$125.87More Images





Rectangular Black And Gold Metal With Mirror Glass Shelves Bar Cart By Homeroots
An ?X Shaped Frame With Black And Gold Accents On It. It Looks Ritzy, Thanks To The Two Mirrored Shelves That Hold Everything From Cocktails To Accompaniments. With Four Castor Wheels, The Charlize Not Only Looks Appealing But Also Caters To Functionality And Convenience. The Dual Colored Accents Make It The Perfect Choice For Modern Spaces. So, How Would You Like Your Martini Shaken Or Stirred?
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 37.01in W x 19in D x 29.92in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold/Black |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895499 |
| Product SKU: | 376010 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Mirror Glass Shelves Bar |
| Glass Shelves Bar Cart |
| Rectangular Black Gold Metal |
| Mirror Glass Shelves Bar Cart |
| Gold Metal Mirror Glass Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An ?X Shaped Frame With Black And Gold Accents On It. It Looks Ritzy, Thanks To The Two Mirrored Shelves That Hold Everything From Cocktails To Accompaniments. With Four Castor Wheels, The Charlize Not Only Looks Appealing But Also Caters To Functionality And Convenience. The Dual Colored Accents Make It The Perfect Choice For Modern Spaces. So, How Would You Like Your Martini Shaken Or Stirred?
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 37.01in W x 19in D x 29.92in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold/Black |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895499 |
| Product SKU: | 376010 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Mirror Glass Shelves Bar |
| Glass Shelves Bar Cart |
| Rectangular Black Gold Metal |
| Mirror Glass Shelves Bar Cart |
| Gold Metal Mirror Glass Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























