
Rectangular Acacia WoodBrown Finish Iron Base Dining Bench By Homeroots
Is a stunning bench made from durable Acacia wood with a tapered live edge, supported by an iron base.
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 17.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376183 |
| Product UPC: | 4512822894935 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Iron Base Dining Bench |
| Rectangular Acacia Woodbrown Finish Iron |
| Finish Iron Base Dining Bench |
| Acacia Woodbrown Finish Iron Base |
| Woodbrown Finish Iron Base Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,089.75
-65%$1,089.75
$381.41More Images



Rectangular Acacia WoodBrown Finish Iron Base Dining Bench By Homeroots
Is a stunning bench made from durable Acacia wood with a tapered live edge, supported by an iron base.
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 17.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376183 |
| Product UPC: | 4512822894935 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Iron Base Dining Bench |
| Rectangular Acacia Woodbrown Finish Iron |
| Finish Iron Base Dining Bench |
| Acacia Woodbrown Finish Iron Base |
| Woodbrown Finish Iron Base Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is a stunning bench made from durable Acacia wood with a tapered live edge, supported by an iron base.
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 17.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376183 |
| Product UPC: | 4512822894935 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Iron Base Dining Bench |
| Rectangular Acacia Woodbrown Finish Iron |
| Finish Iron Base Dining Bench |
| Acacia Woodbrown Finish Iron Base |
| Woodbrown Finish Iron Base Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























