
Rectangle/Oval Cane Wrapped Mirror By Kalalou
An oval mirror measuring 28.5"X 19" nestles inside a rectangular frame with distressed wood and cane construction. This woven piece hangs vertically or horizontally from an eye-hook hanger for extra versatility.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 24" L x 2" W x 34" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Cane/Glass |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CLA1382 |
| Product UPC: | 841628194104 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $257.95
-65%$257.95
$90.28More Images

Rectangle/Oval Cane Wrapped Mirror By Kalalou
An oval mirror measuring 28.5"X 19" nestles inside a rectangular frame with distressed wood and cane construction. This woven piece hangs vertically or horizontally from an eye-hook hanger for extra versatility.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 24" L x 2" W x 34" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Cane/Glass |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CLA1382 |
| Product UPC: | 841628194104 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An oval mirror measuring 28.5"X 19" nestles inside a rectangular frame with distressed wood and cane construction. This woven piece hangs vertically or horizontally from an eye-hook hanger for extra versatility.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 24" L x 2" W x 34" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Cane/Glass |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CLA1382 |
| Product UPC: | 841628194104 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























