
Reclaimed Wood Folding Table By Homeroots
This Reclaimed Wood Folding Table is the perfect way to add some minimal decor to your home while also having a space saving storage solution. The base of this table is made from metal and features two rectangular shapes that intersect at two middle points. The antique black finish on the base works perfectly with the light brown rustic table top. The table top is made from reclaimed wood and is shaped like a wooden block. This table will work in any room of your home and can also be stored easily until needed. 30" H x 17" W x 26" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 17in W x 26in D x 30in H |
| Product Material: | Reclaimed Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Natural |
| Finish: | Natural Finish |
| Top Color: | Natural |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393487 |
| Product UPC: | 808230036314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Reclaimed Wood Folding Table |
| Wood Folding Table |
| Reclaimed Wood Folding |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Reclaimed Wood Folding Table By Homeroots
This Reclaimed Wood Folding Table is the perfect way to add some minimal decor to your home while also having a space saving storage solution. The base of this table is made from metal and features two rectangular shapes that intersect at two middle points. The antique black finish on the base works perfectly with the light brown rustic table top. The table top is made from reclaimed wood and is shaped like a wooden block. This table will work in any room of your home and can also be stored easily until needed. 30" H x 17" W x 26" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 17in W x 26in D x 30in H |
| Product Material: | Reclaimed Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Natural |
| Finish: | Natural Finish |
| Top Color: | Natural |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393487 |
| Product UPC: | 808230036314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Reclaimed Wood Folding Table |
| Wood Folding Table |
| Reclaimed Wood Folding |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Reclaimed Wood Folding Table is the perfect way to add some minimal decor to your home while also having a space saving storage solution. The base of this table is made from metal and features two rectangular shapes that intersect at two middle points. The antique black finish on the base works perfectly with the light brown rustic table top. The table top is made from reclaimed wood and is shaped like a wooden block. This table will work in any room of your home and can also be stored easily until needed. 30" H x 17" W x 26" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 17in W x 26in D x 30in H |
| Product Material: | Reclaimed Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Natural |
| Finish: | Natural Finish |
| Top Color: | Natural |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393487 |
| Product UPC: | 808230036314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Reclaimed Wood Folding Table |
| Wood Folding Table |
| Reclaimed Wood Folding |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























