
Reclaimed Oak Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand provides a commanding presence in any room. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 17 W x 24 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347184 |
| Product UPC: | 4512839709772 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Reclaimed Oak Wood Nightstand |
| Reclaimed Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 24 30 Reclaimed Oak Wood |
| Reclaimed Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $438.84
-65%$438.84
$153.59More Images




Reclaimed Oak Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand provides a commanding presence in any room. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 17 W x 24 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347184 |
| Product UPC: | 4512839709772 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Reclaimed Oak Wood Nightstand |
| Reclaimed Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 24 30 Reclaimed Oak Wood |
| Reclaimed Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand provides a commanding presence in any room. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 17 W x 24 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347184 |
| Product UPC: | 4512839709772 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Reclaimed Oak Wood Nightstand |
| Reclaimed Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 24 30 Reclaimed Oak Wood |
| Reclaimed Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























