
Reclaimed Oak Wood Chest By Homeroots - 347187
This chest is exclusively designed and filled with romantic spirit. Add glamorous French provincial charm with this uniquely designed collection that will make a statement in any bedroom
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 52 H x 18 W x 38 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347187 |
| Product UPC: | 4512839709802 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 52 Reclaimed Oak Wood Chest |
| Reclaimed Oak Wood Chest |
| Oak Wood Chest |
| 18 38 52 Reclaimed Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $974.68
-65%$974.68
$341.14More Images




Reclaimed Oak Wood Chest By Homeroots - 347187
This chest is exclusively designed and filled with romantic spirit. Add glamorous French provincial charm with this uniquely designed collection that will make a statement in any bedroom
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 52 H x 18 W x 38 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347187 |
| Product UPC: | 4512839709802 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 52 Reclaimed Oak Wood Chest |
| Reclaimed Oak Wood Chest |
| Oak Wood Chest |
| 18 38 52 Reclaimed Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chest is exclusively designed and filled with romantic spirit. Add glamorous French provincial charm with this uniquely designed collection that will make a statement in any bedroom
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 52 H x 18 W x 38 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347187 |
| Product UPC: | 4512839709802 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 52 Reclaimed Oak Wood Chest |
| Reclaimed Oak Wood Chest |
| Oak Wood Chest |
| 18 38 52 Reclaimed Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























