
Reclaimed Oak Finish Rectangular Mirror By Homeroots
Get the look and style of your bedroom to highest taste by adding this elegant wooden mirror to your home setting. The whole construction is accentuated by the unique slat pattern to create uniform design. This is a great way to elevate the overall setting of your bedroom with a transitional style that traverse the trending home decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 39" H x 44" W x 2" D |
| Product Color: | Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285869 |
| Product UPC: | 689211854178 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $438.93
-65%$438.93
$153.63More Images

Reclaimed Oak Finish Rectangular Mirror By Homeroots
Get the look and style of your bedroom to highest taste by adding this elegant wooden mirror to your home setting. The whole construction is accentuated by the unique slat pattern to create uniform design. This is a great way to elevate the overall setting of your bedroom with a transitional style that traverse the trending home decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 39" H x 44" W x 2" D |
| Product Color: | Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285869 |
| Product UPC: | 689211854178 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get the look and style of your bedroom to highest taste by adding this elegant wooden mirror to your home setting. The whole construction is accentuated by the unique slat pattern to create uniform design. This is a great way to elevate the overall setting of your bedroom with a transitional style that traverse the trending home decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 39" H x 44" W x 2" D |
| Product Color: | Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 285869 |
| Product UPC: | 689211854178 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























