
Reclaimed Oak 3 Drawer Nightstand By Homeroots
the alluring beauty and vintage style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features three drawers with ball bearing for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the metal sled legs in nickel finish. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 18 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285545 |
| Product UPC: | 689211855755 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Reclaimed Oak Drawer Nightstand |
| Reclaimed Oak Drawer |
| Oak Drawer Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $403.29
-65%$403.29
$141.15More Images


Reclaimed Oak 3 Drawer Nightstand By Homeroots
the alluring beauty and vintage style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features three drawers with ball bearing for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the metal sled legs in nickel finish. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 18 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285545 |
| Product UPC: | 689211855755 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Reclaimed Oak Drawer Nightstand |
| Reclaimed Oak Drawer |
| Oak Drawer Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
the alluring beauty and vintage style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom or living room into something spectacular. its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. this masterpiece features three drawers with ball bearing for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. the unique design is solidified by the metal sled legs in nickel finish. our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 28 W x 18 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Reclaimed Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285545 |
| Product UPC: | 689211855755 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Reclaimed Oak Drawer Nightstand |
| Reclaimed Oak Drawer |
| Oak Drawer Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























