
Real Marble And Black Coffee Table By Homeroots
Complement your beloved home setting with this occasional table, carefully constructed with top-quality real marble and solid metal. With a unique design, this coffee table will add lots of spark to your living room. The stunning square table features a real white marble top and metal geometric V-shape legs in black finish for support. This piece combines clean lines and high design with a solid construction that will easily sync with any home setting. Weight capacity: 75Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40in W x 40in D x 15in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Marble and Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319155 |
| Product UPC: | 614486165032 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Real Marble Black Coffee Table |
| Marble Black Coffee Table |
| 40 40 15 Real Marble |
| 40 15 Real Marble |
| 15 Real Marble Black Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $539.16
-65%$539.16
$188.71Real Marble And Black Coffee Table By Homeroots
Complement your beloved home setting with this occasional table, carefully constructed with top-quality real marble and solid metal. With a unique design, this coffee table will add lots of spark to your living room. The stunning square table features a real white marble top and metal geometric V-shape legs in black finish for support. This piece combines clean lines and high design with a solid construction that will easily sync with any home setting. Weight capacity: 75Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40in W x 40in D x 15in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Marble and Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319155 |
| Product UPC: | 614486165032 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Real Marble Black Coffee Table |
| Marble Black Coffee Table |
| 40 40 15 Real Marble |
| 40 15 Real Marble |
| 15 Real Marble Black Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Complement your beloved home setting with this occasional table, carefully constructed with top-quality real marble and solid metal. With a unique design, this coffee table will add lots of spark to your living room. The stunning square table features a real white marble top and metal geometric V-shape legs in black finish for support. This piece combines clean lines and high design with a solid construction that will easily sync with any home setting. Weight capacity: 75Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40in W x 40in D x 15in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Marble and Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319155 |
| Product UPC: | 614486165032 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Real Marble Black Coffee Table |
| Marble Black Coffee Table |
| 40 40 15 Real Marble |
| 40 15 Real Marble |
| 15 Real Marble Black Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























