
Raw Wood Look Silver Finish Square Wall Art Medium By Homeroots
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct silver metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture.
1" x 24" x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 1" W x 24" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274792 |
| Product UPC: | 689805006365 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Raw Wood Look Silver Finish Square Wall Art Medium By Homeroots
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct silver metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture.
1" x 24" x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 1" W x 24" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274792 |
| Product UPC: | 689805006365 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct silver metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture.
1" x 24" x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 1" W x 24" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274792 |
| Product UPC: | 689805006365 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























