
Raw Wood Look Silver Finish Square Wall Art By Homeroots
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct silver metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture.
1" x 36" x 36"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 1" W x 36" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274796 |
| Product UPC: | 689805007225 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Raw Wood Look Silver Finish Square Wall Art By Homeroots
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct silver metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture.
1" x 36" x 36"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 1" W x 36" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274796 |
| Product UPC: | 689805007225 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct silver metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture.
1" x 36" x 36"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 1" W x 36" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274796 |
| Product UPC: | 689805007225 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























