
Raw Wood Look Gold Finish Square Wall Art Medium By Homeroots
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct bronze gold metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture. 1" x 24" x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 1" W x 24" D |
| Product Color: | Bronze |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274795 |
| Product UPC: | 689805006396 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $217.60
-65%$217.60
$76.16More Images


Raw Wood Look Gold Finish Square Wall Art Medium By Homeroots
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct bronze gold metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture. 1" x 24" x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 1" W x 24" D |
| Product Color: | Bronze |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274795 |
| Product UPC: | 689805006396 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform the look and style of your room with a unique wall art that resonates and inspires. Our awesome wall decor is crafted with a patterned wood paneling that is made ready to complement any wall decor, most especially living room walls. It features a distinct bronze gold metal finish with a well refined yet raw looking brown and black accents to perfectly match the piece, making it part wall art, part wall sculpture. 1" x 24" x 24"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 1" W x 24" D |
| Product Color: | Bronze |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274795 |
| Product UPC: | 689805006396 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























