
Raitis Gray Wood & Metal Sideboard By Homeroots
Crafted with Acacia wood solids and a fresh gray sandwash finish. Chic and dynamic visuals along with practical usefulness set this sideboard above the rest. Coordinates with Styles #5459025, 5460025.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 63in W x 16.5in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Gray |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877204 |
| Product SKU: | 389819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Raitis Gray Wood Metal Sideboard |
| Gray Wood Metal Sideboard |
| Raitis Gray Wood Metal |
| Raitis Gray Wood |
| Wood Metal Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,649.25
-65%$1,649.25
$577.24More Images








Raitis Gray Wood & Metal Sideboard By Homeroots
Crafted with Acacia wood solids and a fresh gray sandwash finish. Chic and dynamic visuals along with practical usefulness set this sideboard above the rest. Coordinates with Styles #5459025, 5460025.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 63in W x 16.5in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Gray |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877204 |
| Product SKU: | 389819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Raitis Gray Wood Metal Sideboard |
| Gray Wood Metal Sideboard |
| Raitis Gray Wood Metal |
| Raitis Gray Wood |
| Wood Metal Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted with Acacia wood solids and a fresh gray sandwash finish. Chic and dynamic visuals along with practical usefulness set this sideboard above the rest. Coordinates with Styles #5459025, 5460025.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 63in W x 16.5in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Gray |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877204 |
| Product SKU: | 389819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Raitis Gray Wood Metal Sideboard |
| Gray Wood Metal Sideboard |
| Raitis Gray Wood Metal |
| Raitis Gray Wood |
| Wood Metal Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























