
Queen Size Bed With Square Button Tufted Headboard, Dark Gray By Benzara
Integrate the aesthetics of your bedroom with the inclusion of this elegant Queen Size Bed. Constructed from plywood and MDF, it is upholstered with gray fabric and features a square button tufted headboard. It is supported by chamfered legs, providing stability and durability.
Specifications
| Product Dimensions: | 64.25 H x 87.25 W x 49.5 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF and Fabric |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM216089 |
| Product UPC: | 192551437784 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Queen size bed only |
| Box spring required |
| Square button tufted headboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Queen Size Bed With Square Button Tufted Headboard, Dark Gray By Benzara
Integrate the aesthetics of your bedroom with the inclusion of this elegant Queen Size Bed. Constructed from plywood and MDF, it is upholstered with gray fabric and features a square button tufted headboard. It is supported by chamfered legs, providing stability and durability.
Specifications
| Product Dimensions: | 64.25 H x 87.25 W x 49.5 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF and Fabric |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM216089 |
| Product UPC: | 192551437784 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Queen size bed only |
| Box spring required |
| Square button tufted headboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Integrate the aesthetics of your bedroom with the inclusion of this elegant Queen Size Bed. Constructed from plywood and MDF, it is upholstered with gray fabric and features a square button tufted headboard. It is supported by chamfered legs, providing stability and durability.
Specifications
| Product Dimensions: | 64.25 H x 87.25 W x 49.5 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF and Fabric |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM216089 |
| Product UPC: | 192551437784 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Queen size bed only |
| Box spring required |
| Square button tufted headboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























