
Puck Table Lamp Black By LumiSource
Lose any reason to procrastinate with the sleek design of the Puck Table Lamp by LumiSource. A round metal base holds up the thin, bent metal frame in a nickel finish. Topping off this table lamp is a stylish round metal shade. Available in a variety of colors, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 9.5"L × 6.25"W × 17.75"H |
| Shade To Floor Height | 12.5" |
| Base Length | 6.25" |
| Base Width | 6.25" |
| Shade Length | 6.25" |
| Shade Width | 6.25" |
| Shade Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black Metal, Nickel |
| Product SKU: | LS-PUCKTB BKNI |
| Product UPC: | 681144135416 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| One (1) 25W Bulb, Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Metal base |
| Rotating metal shade |
| In-line on/off switch |
| Requires one (1) 25w bulb |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00More Images






Puck Table Lamp Black By LumiSource
Lose any reason to procrastinate with the sleek design of the Puck Table Lamp by LumiSource. A round metal base holds up the thin, bent metal frame in a nickel finish. Topping off this table lamp is a stylish round metal shade. Available in a variety of colors, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 9.5"L × 6.25"W × 17.75"H |
| Shade To Floor Height | 12.5" |
| Base Length | 6.25" |
| Base Width | 6.25" |
| Shade Length | 6.25" |
| Shade Width | 6.25" |
| Shade Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black Metal, Nickel |
| Product SKU: | LS-PUCKTB BKNI |
| Product UPC: | 681144135416 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| One (1) 25W Bulb, Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Metal base |
| Rotating metal shade |
| In-line on/off switch |
| Requires one (1) 25w bulb |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Lose any reason to procrastinate with the sleek design of the Puck Table Lamp by LumiSource. A round metal base holds up the thin, bent metal frame in a nickel finish. Topping off this table lamp is a stylish round metal shade. Available in a variety of colors, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 9.5"L × 6.25"W × 17.75"H |
| Shade To Floor Height | 12.5" |
| Base Length | 6.25" |
| Base Width | 6.25" |
| Shade Length | 6.25" |
| Shade Width | 6.25" |
| Shade Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black Metal, Nickel |
| Product SKU: | LS-PUCKTB BKNI |
| Product UPC: | 681144135416 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| One (1) 25W Bulb, Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Metal base |
| Rotating metal shade |
| In-line on/off switch |
| Requires one (1) 25w bulb |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























