
Popular Ski Resorts XL Wall Décor By Homeroots
Vintage and distressed, the Popular Ski Resorts XL Wall Decor is printed on distressed wood panels which enhance the vintage look of the wall art. This piece comes in two different sizes and makes a unique addition to any ski house, living space, or bedroom. 40" x 14" x 1".
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 14" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401590 |
| Product UPC: | 808230099050 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Popular Ski Resorts XL Wall Décor By Homeroots
Vintage and distressed, the Popular Ski Resorts XL Wall Decor is printed on distressed wood panels which enhance the vintage look of the wall art. This piece comes in two different sizes and makes a unique addition to any ski house, living space, or bedroom. 40" x 14" x 1".
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 14" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401590 |
| Product UPC: | 808230099050 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage and distressed, the Popular Ski Resorts XL Wall Decor is printed on distressed wood panels which enhance the vintage look of the wall art. This piece comes in two different sizes and makes a unique addition to any ski house, living space, or bedroom. 40" x 14" x 1".
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 14" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401590 |
| Product UPC: | 808230099050 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























