
Platinum Wood Chest By Homeroots - 347106
Bring casual elegance into your home with the chest. This chest is a piece that offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 18 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Platinum |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347106 |
| Product UPC: | 4512839708799 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 48 Platinum Wood Chest |
| Platinum Wood Chest |
| 48 Platinum Wood Chest |
| 18 32 48 Platinum Wood |
| 32 48 Platinum Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $617.75
-65%$617.75
$216.21More Images


Platinum Wood Chest By Homeroots - 347106
Bring casual elegance into your home with the chest. This chest is a piece that offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 18 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Platinum |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347106 |
| Product UPC: | 4512839708799 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 48 Platinum Wood Chest |
| Platinum Wood Chest |
| 48 Platinum Wood Chest |
| 18 32 48 Platinum Wood |
| 32 48 Platinum Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring casual elegance into your home with the chest. This chest is a piece that offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 18 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Platinum |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347106 |
| Product UPC: | 4512839708799 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 48 Platinum Wood Chest |
| Platinum Wood Chest |
| 48 Platinum Wood Chest |
| 18 32 48 Platinum Wood |
| 32 48 Platinum Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























