
Platinum Nightstand By Homeroots
Bring casual elegance into your home with the nightstand. This nightstand is a piece that offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 16 W x 22 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Platinum |
| Finish: | Platinum |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347103 |
| Product UPC: | 4512839708768 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $150.59
-65%$150.59
$52.71More Images


Platinum Nightstand By Homeroots
Bring casual elegance into your home with the nightstand. This nightstand is a piece that offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 16 W x 22 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Platinum |
| Finish: | Platinum |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347103 |
| Product UPC: | 4512839708768 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring casual elegance into your home with the nightstand. This nightstand is a piece that offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 16 W x 22 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Platinum |
| Finish: | Platinum |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347103 |
| Product UPC: | 4512839708768 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























