
Plantation Cherry Mobile Server By Homeroots
Quintessential in style is the Plantation Cherry Mobile Server table. Crafted from selected hardwood and a matching cherry veneer this server is the perfect addition to any vintage decor. The two shelves have been aesthetically designed to carry any kind of serving. Carved to perfection are the four strong pillars which conclude with brass finished casters for easy movability. 30" x 19" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 19in W x 12in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Plantation Cherry |
| Product Color: | Dark Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868035 |
| Product SKU: | 388950 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Plantation Cherry Mobile Server |
| Plantation Cherry Mobile |
| Cherry Mobile Server |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $465.38
-65%$465.38
$162.88More Images





Plantation Cherry Mobile Server By Homeroots
Quintessential in style is the Plantation Cherry Mobile Server table. Crafted from selected hardwood and a matching cherry veneer this server is the perfect addition to any vintage decor. The two shelves have been aesthetically designed to carry any kind of serving. Carved to perfection are the four strong pillars which conclude with brass finished casters for easy movability. 30" x 19" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 19in W x 12in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Plantation Cherry |
| Product Color: | Dark Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868035 |
| Product SKU: | 388950 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Plantation Cherry Mobile Server |
| Plantation Cherry Mobile |
| Cherry Mobile Server |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Quintessential in style is the Plantation Cherry Mobile Server table. Crafted from selected hardwood and a matching cherry veneer this server is the perfect addition to any vintage decor. The two shelves have been aesthetically designed to carry any kind of serving. Carved to perfection are the four strong pillars which conclude with brass finished casters for easy movability. 30" x 19" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 19in W x 12in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Plantation Cherry |
| Product Color: | Dark Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868035 |
| Product SKU: | 388950 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Plantation Cherry Mobile Server |
| Plantation Cherry Mobile |
| Cherry Mobile Server |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























