
Pebble Mod Table Black By LumiSource - T30-PEBMOD BKBK
Inspired by classic design, the Pebble Mod Table by LumiSource is ultra-modern. A simple silhouette with a pedestal base and round marble top, the Pebble Mod Table will look great in any setting. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 29.75 H x 36.25 W x 36.25 L |
| Inside Length | 24" |
| Floor To Apron | 29" |
| Length Overhang | 6" |
| Width Overhang | 6" |
| Inside Width | 24" |
| Table Top Thickness | 0.75" |
| Product Material: | MDF, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Black Marble Veneer |
| Product SKU: | T30-PEBMOD BKBK |
| Product UPC: | 681144137410 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary modern styling |
| Fixed dining height |
| Round marble top |
| Metal pedestal base |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $300.00
-65%$300.00
$105.00More Images





Pebble Mod Table Black By LumiSource - T30-PEBMOD BKBK
Inspired by classic design, the Pebble Mod Table by LumiSource is ultra-modern. A simple silhouette with a pedestal base and round marble top, the Pebble Mod Table will look great in any setting. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 29.75 H x 36.25 W x 36.25 L |
| Inside Length | 24" |
| Floor To Apron | 29" |
| Length Overhang | 6" |
| Width Overhang | 6" |
| Inside Width | 24" |
| Table Top Thickness | 0.75" |
| Product Material: | MDF, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Black Marble Veneer |
| Product SKU: | T30-PEBMOD BKBK |
| Product UPC: | 681144137410 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary modern styling |
| Fixed dining height |
| Round marble top |
| Metal pedestal base |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by classic design, the Pebble Mod Table by LumiSource is ultra-modern. A simple silhouette with a pedestal base and round marble top, the Pebble Mod Table will look great in any setting. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 29.75 H x 36.25 W x 36.25 L |
| Inside Length | 24" |
| Floor To Apron | 29" |
| Length Overhang | 6" |
| Width Overhang | 6" |
| Inside Width | 24" |
| Table Top Thickness | 0.75" |
| Product Material: | MDF, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Black Marble Veneer |
| Product SKU: | T30-PEBMOD BKBK |
| Product UPC: | 681144137410 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary modern styling |
| Fixed dining height |
| Round marble top |
| Metal pedestal base |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























