
Pebble Table Black By LumiSource
Create a glam atmosphere in your home with the contemporary design of the Pebble Adjustable Table by LumiSource. This stylish table has a metal base with a gold finish and a wood top that adds sleek contrast. The Pebble Table is adjustable from 30 inch dining height OR 42 inch bar height.
Specifications
| Product Dimensions | 30 OR 42 H x 23.75 W x 23.75 L |
| Inside Width | 10.75" |
| Inside Length | 10.75" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Product Material: | Brushed Metal, MDF |
| Product Color: | Gold Metal, Black MDF |
| Product SKU: | T3042-PEB AUBK |
| Product UPC: | 681144131692 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Adjustable dining or bar height |
| Wood top |
| Sturdy base with gold finish |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $200.00
-65%$200.00
$70.00More Images





Pebble Table Black By LumiSource
Create a glam atmosphere in your home with the contemporary design of the Pebble Adjustable Table by LumiSource. This stylish table has a metal base with a gold finish and a wood top that adds sleek contrast. The Pebble Table is adjustable from 30 inch dining height OR 42 inch bar height.
Specifications
| Product Dimensions | 30 OR 42 H x 23.75 W x 23.75 L |
| Inside Width | 10.75" |
| Inside Length | 10.75" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Product Material: | Brushed Metal, MDF |
| Product Color: | Gold Metal, Black MDF |
| Product SKU: | T3042-PEB AUBK |
| Product UPC: | 681144131692 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Adjustable dining or bar height |
| Wood top |
| Sturdy base with gold finish |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a glam atmosphere in your home with the contemporary design of the Pebble Adjustable Table by LumiSource. This stylish table has a metal base with a gold finish and a wood top that adds sleek contrast. The Pebble Table is adjustable from 30 inch dining height OR 42 inch bar height.
Specifications
| Product Dimensions | 30 OR 42 H x 23.75 W x 23.75 L |
| Inside Width | 10.75" |
| Inside Length | 10.75" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Product Material: | Brushed Metal, MDF |
| Product Color: | Gold Metal, Black MDF |
| Product SKU: | T3042-PEB AUBK |
| Product UPC: | 681144131692 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Adjustable dining or bar height |
| Wood top |
| Sturdy base with gold finish |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























