
Pebble 3-Height Table By LumiSource
Create a cozy pub or bistro atmosphere in your home with the mid-century modern design of the Pebble Table by LumiSource. This sleek table has a great black metal base with a black top that adds a rich contrast. The Pebble Table is adjustable from 30 inch dining height, 36 inch counter height, and 42 inch bar height.
Specifications
| Product Category: | Tables |
| Product Dimensions | 27"L × 27"W × 30-36-42.5"H |
| Floor To Apron | 29.25-35.25-41.75" |
| Inside Width | 10.75" |
| Inside Length | 10.75" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | Black Metal, Black MDF |
| Product SKU: | TB-PEB BKBK |
| Product UPC: | 681144211547 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 100 Lbs. Weight Limit, Assembly Required |
| Mid-century modern styling |
| Adjustable to three heights |
| Black wood top |
| Sturdy metal base with black finish |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $125.00
-65%$125.00
$43.75More Images





Pebble 3-Height Table By LumiSource
Create a cozy pub or bistro atmosphere in your home with the mid-century modern design of the Pebble Table by LumiSource. This sleek table has a great black metal base with a black top that adds a rich contrast. The Pebble Table is adjustable from 30 inch dining height, 36 inch counter height, and 42 inch bar height.
Specifications
| Product Category: | Tables |
| Product Dimensions | 27"L × 27"W × 30-36-42.5"H |
| Floor To Apron | 29.25-35.25-41.75" |
| Inside Width | 10.75" |
| Inside Length | 10.75" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | Black Metal, Black MDF |
| Product SKU: | TB-PEB BKBK |
| Product UPC: | 681144211547 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 100 Lbs. Weight Limit, Assembly Required |
| Mid-century modern styling |
| Adjustable to three heights |
| Black wood top |
| Sturdy metal base with black finish |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a cozy pub or bistro atmosphere in your home with the mid-century modern design of the Pebble Table by LumiSource. This sleek table has a great black metal base with a black top that adds a rich contrast. The Pebble Table is adjustable from 30 inch dining height, 36 inch counter height, and 42 inch bar height.
Specifications
| Product Category: | Tables |
| Product Dimensions | 27"L × 27"W × 30-36-42.5"H |
| Floor To Apron | 29.25-35.25-41.75" |
| Inside Width | 10.75" |
| Inside Length | 10.75" |
| Table Top Thickness | 0.75 |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | Black Metal, Black MDF |
| Product SKU: | TB-PEB BKBK |
| Product UPC: | 681144211547 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 100 Lbs. Weight Limit, Assembly Required |
| Mid-century modern styling |
| Adjustable to three heights |
| Black wood top |
| Sturdy metal base with black finish |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























