
Peach Rosegold Dining Chair By Homeroots
Make a bold statement with the eye-catching Peach Rosegold Dining Chair. This luxurious dining chair is expertly upholstered in premium-quality scratch-resistant faux leather that gives it a rich feeling and an elegant look. The faux leather upholstery goes all the way down to the rose gold finished metal feet. 32" H x 20" W x 25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 25" D |
| Product Color: | Orange |
| Product Material: | Faux Leather, Metal |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472260 |
| Product UPC: | 606114579304 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $741.96
-65%$741.96
$259.69More Images



Peach Rosegold Dining Chair By Homeroots
Make a bold statement with the eye-catching Peach Rosegold Dining Chair. This luxurious dining chair is expertly upholstered in premium-quality scratch-resistant faux leather that gives it a rich feeling and an elegant look. The faux leather upholstery goes all the way down to the rose gold finished metal feet. 32" H x 20" W x 25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 25" D |
| Product Color: | Orange |
| Product Material: | Faux Leather, Metal |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472260 |
| Product UPC: | 606114579304 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make a bold statement with the eye-catching Peach Rosegold Dining Chair. This luxurious dining chair is expertly upholstered in premium-quality scratch-resistant faux leather that gives it a rich feeling and an elegant look. The faux leather upholstery goes all the way down to the rose gold finished metal feet. 32" H x 20" W x 25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 25" D |
| Product Color: | Orange |
| Product Material: | Faux Leather, Metal |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472260 |
| Product UPC: | 606114579304 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























