
3Pc Pack Coffee And End Table Set By Homeroots
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal legs with x-shape crossbar support in hand brush finish, this set warms the heart with its complementing faux marble finished table tops. this is definitely a must-have for every home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 48in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Faux Marble |
| Top Color: | Faux Marble |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286069 |
| Product UPC: | 689211814080 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Pack Coffee End Table Set |
| 3Pc Pack Coffee End Table |
| Coffee End Table Set |
| Pack Coffee End Table |
| 48 3Pc Pack Coffee End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $798.81
-65%$798.81
$279.583Pc Pack Coffee And End Table Set By Homeroots
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal legs with x-shape crossbar support in hand brush finish, this set warms the heart with its complementing faux marble finished table tops. this is definitely a must-have for every home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 48in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Faux Marble |
| Top Color: | Faux Marble |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286069 |
| Product UPC: | 689211814080 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Pack Coffee End Table Set |
| 3Pc Pack Coffee End Table |
| Coffee End Table Set |
| Pack Coffee End Table |
| 48 3Pc Pack Coffee End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal legs with x-shape crossbar support in hand brush finish, this set warms the heart with its complementing faux marble finished table tops. this is definitely a must-have for every home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 48in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Product Color: | Faux Marble |
| Top Color: | Faux Marble |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286069 |
| Product UPC: | 689211814080 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Pack Coffee End Table Set |
| 3Pc Pack Coffee End Table |
| Coffee End Table Set |
| Pack Coffee End Table |
| 48 3Pc Pack Coffee End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























