
3 Peice Gray Oak And Black Coffee And End Set By Homeroots
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal v-shape legs with x-shape support, this set warms the heart with its complementing gray oak finished wooden table tops. this is definitely a must-have for every home. weight capacity: 66lbs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray Oak and Black |
| Top Color: | Grey Oak |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318984 |
| Product UPC: | 614486164493 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Black Coffee End Set |
| Coffee End Set |
| 24 19 3Pc Gray Oak |
| 3Pc Gray Oak Black Coffee |
| Black Coffee End Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $501.88
-65%$501.88
$175.66More Images





3 Peice Gray Oak And Black Coffee And End Set By Homeroots
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal v-shape legs with x-shape support, this set warms the heart with its complementing gray oak finished wooden table tops. this is definitely a must-have for every home. weight capacity: 66lbs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray Oak and Black |
| Top Color: | Grey Oak |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318984 |
| Product UPC: | 614486164493 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Black Coffee End Set |
| Coffee End Set |
| 24 19 3Pc Gray Oak |
| 3Pc Gray Oak Black Coffee |
| Black Coffee End Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal v-shape legs with x-shape support, this set warms the heart with its complementing gray oak finished wooden table tops. this is definitely a must-have for every home. weight capacity: 66lbs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray Oak and Black |
| Top Color: | Grey Oak |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318984 |
| Product UPC: | 614486164493 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Black Coffee End Set |
| Coffee End Set |
| 24 19 3Pc Gray Oak |
| 3Pc Gray Oak Black Coffee |
| Black Coffee End Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























